cloud

Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia

Przedszkole Niepubliczne „Nutka” powstało w 2010 roku.  Wciąż wspaniale się rozwija, unowocześnia i kształci swoją kadrę tak, by nasze pociechy mogły rozwijać się wielokierunkowo i najpełniej nie tracąc przy tym uroku dzieciństwa – przez zabawę.

W naszej placówce dzieci mają możliwość odkrywać i rozwijać swoje talenty, a także usamodzielniać się i przygotowywać do pójścia do szkoły poprzez szeroki wachlarz zajęć dodatkowych oraz zajęcia edukacyjne realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem nowoczesnych i twórczych metod.

W przedszkolu Nutka ze szczególną uwaga podchodzimy do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poza zajęciami w grupie dzieci mają możliwość indywidualnie zdobywać najpotrzebniejsze umiejętności poprzez zajęcia terapeutyczne. Kształtujemy tolerancję, wrażliwość, otwartość i zrozumienie dla innych w myśl prawdziwej integracji.

Uczymy umiejętności społecznych, współdziałamy, szanując siebie i innych. W przytulnych i estetycznych wnętrzach przedszkola zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Przełamujemy stereotypy. Jesteśmy pierwszym niepublicznym przedszkolem na Prawobrzeżu Szczecina, które zapewnia rewalidację dzieci w warunkach społecznej integracji z rówieśnikami. W przedszkolu Niepublicznym Nutka posiadamy grupy integracyjne oraz terapeutyczne.

Za nazwą NUTKA kryje się szeroko pojęty profil artystyczny naszego przedszkola. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na artystyczny rozwój naszych maluszków oraz rozbudzenie w nich wrażliwości na wartości estetyczne w otoczeniu, przyrodzie i sztuce. Dzieci mają możliwość pierwszych poważnych występów na scenie, rozwijania umiejętności tanecznych oraz śpiewu i gry na instrumentach.